Профілактика виникнення засорів та течій

1. Іноді уважно оглядайте водопровідні та труби системи опалення і при виявленні найменшої течі приступайте до їх негайного ремонту.

Засори та течі. Профілактика 012. Окрему увагу варто приділити стану кранів та змішувачів. Проблема з маленької течі може перерости у великі неприємності – повного виходу з ладу змішувача і прориву води в невідповідний момент, тому затягувати з ремонтом не варто.

Засори та течі. Профілактика 023. Гул у трубах – тривожна ознака, що говорить про підвищений тиск у водопровідній системі, що може призвести до розриву труби внаслідок гідравлічного удару. Вплинути на факт виникнення цього явища Ви, звичайно, не зможете, проте убезпечити себе в цій ситуації досить просто – необхідно встановити повітряні камери між трубами і кранами.

Засори та течі. Профілактика 034. Поява неприємного запаху каналізації у приміщенні – ще одна ознака, яка потребує уваги. Найчастіше це явище свідчить, що у системі каналізаційних труб чи водопроводі виникли порушення. Причин може бути кілька – це і розгерметизація стикових з’єднань, корозія труб, наявність пошкоджень у трубопроводі, а також засмічення різної природи.

5. Під час проведення планових ремонтних робіт варто утриматися від використання неперевірених матеріалів та послуг майстрів, у кваліфікації яких Ви не впевнені. Заощадивши на цьому етапі, Ви ризикуєте нарватися на великі неприємності в майбутньому, оскільки неправильно виконаний ремонт може спричинити серйозну аварійну ситуацію.

Засори та течі. Профілактика 046. Проводьте регулярне очищення труб. Змішайте по 1 склянці кухонної солі та харчової соди з ? склянки винного каменю, чверть отриманої суміші засипте в зливальну трубу і залийте склянкою окропу. Через кілька хвилин ретельно промийте злив гарячою водою. Проведення подібної процедури раз на 2-3 тижні допоможе з великою ймовірністю уникнути виникнення засорів.

7. Дотримуйтесь правил експлуатації каналізаційної системи та уникайте потрапляння до неї сторонніх предметів.

8. Купуйте у господарському магазині набір засобів першої необхідності для надання «першої допомоги» у разі виникнення у Вас аварійної ситуації, а саме:

Засори та течі. Профілактика 05

  • – Герметизуючий засіб. Наприклад, герметизуючу стрічку. Вона виготовляється на основі поліетилену, а основні її переваги у простоті використання та високій ефективності.
  • – Побутову хімію для усунення засорів у трубах. Однак, будьте обережні, не використовуйте хімічні речовини без зайвої потреби. Маючи досить агресивний хімічний склад, при частому використанні ці засоби можуть завдати шкоди сантехнічним системам.
  • – Декілька пар щільних гумових рукавичок. Вони стануть Вам у нагоді як при використанні засобів побутової хімії, так і у разі виникнення протікань в системі опалення або гарячого водопостачання, дозволивши уникнути опіків.

 

Засори та течі. Профілактика 069. Дізнайтеся в ЖЕКу або у сусідів, у кого зберігаються ключі від підвальних та горищних приміщень, щоб у разі виникнення аварійної ситуації ремонтна бригада змогла отримати оперативний доступ до вентилів систем водопостачання та опалення. Якщо така можливість, виготовте власний комплект цих ключів.

10. Завжди майте під рукою контакти основних комунальних служб (ЖЕК, Міськводоканал, Тепломережі, аварійні служби), а також телефони приватних ремонтних компаній.

11. Перед від’їздом у тривале відрядження чи відпустку рекомендується викликати сантехніка для оцінки стану комунікацій, щоб мінімізувати ризики виникнення аварійних ситуацій за Вашої відсутності і тим самим уникнути неприємних наслідків.

Можливо Вас зацікавить: