Профілактика виникнення коротких замикань та збоїв у системі енергопостачання
1. Щорічно необхідно проводити замір опору ізоляції електропроводки, одного з основних показників, відхилення в значеннях якого говорить про наявність серйозних неполадок у роботі системи, які можуть призвести до короткого замикання, займання або ураження електричним струмом. Для виміру цього показника необхідно викликати електрика, оскільки ця процедура проводиться за допомогою спеціального обладнання.
2. Дотримуйтесь правил експлуатації та техніки безпеки під час використання електроприладів. Звертайте увагу на стан проводів цих приладів, якщо ви виявили пошкодження ізоляції проводу, необхідно усунути це явище. Утримуйтеся від використання техніки або обладнання, провід якого пошкоджено.
3. Якщо Ви зіткнулися з проблемою ‘вибитих пробок’ або відключення системи автоматів в електричному щитку, необхідно звернутися за допомогою до професіоналів і викликати електрика. Особливо це стосується ситуацій, коли проблема неодноразово повторюється. Причиною виникнення таких збоїв у системі електропостачання є те, що відбувається коротке замикання або стрибок напруги. І те, й інше явище може призвести до серйозних наслідків, у тому числі й пожежі.
4. При виявленні збоїв та неполадок у роботі розеток та вимикачів Вам також необхідно оформити виклик електрика. Здається проблема дрібницею тягне у себе непросто незручності у використанні, а й є ознакою серйозного ушкодження системи електропроводки, наприклад, порушення її ізоляції.
5. Іскріння електроприладів, розеток, вимикачів, світильників і так далі – вірна ознака того, що Вам знову-таки потрібно викликати майстра. До приїзду фахівця утримайтеся від експлуатації приладу, що заіскрив, або точки електричної розводки. Електроприлад необхідно по можливості відключити від системи живлення. Використовуйте гумові рукавички та інструменти з дерев’яною або пластмасовою ручкою, щоб уникнути удару електричним струмом.
6. Намагайтеся уникати включення кількох електроприладів в одну розетку. Якщо ж така необхідність все-таки виникла, використовуйте якісні мережеві фільтри.
7. Якщо електричний щиток знаходиться поза приміщенням, необхідно точно знати його місце розташування. При монтажі електропроводки у приміщеннях майстра, як правило, роблять кілька ліній розводок, що дозволяє, з одного боку, розподілити навантаження на систему енергопостачання, а з іншого – забезпечити стабільність роботи. Як правило, ці лінії виведені у електричний щиток під кілька автоматів. Непогано заздалегідь розібратися, який із тумблерів за яку лінію проводки відповідає.
8. Під час проведення планових ремонтних робіт варто утриматися від використання неперевірених матеріалів та послуг майстрів, у кваліфікації яких Ви не впевнені. Заощадивши на цьому етапі, Ви ризикуєте нарватися на великі неприємності в майбутньому, оскільки неправильно виконаний ремонт може спричинити серйозну аварійну ситуацію.
9. Завжди майте під рукою контакти основних комунальних служб (ЖЕК, РЕМ, аварійні служби), а також телефони приватних ремонтних компаній.
10. Перед від’їздом у тривале відрядження або відпустку рекомендується викликати електрика для оцінки стану електропроводки, щоб мінімізувати ризик виникнення аварійних ситуацій у Вашу відсутність і тим самим уникнути неприємних наслідків.