Перші дії при виявленні короткого замикання

послуги електрика ХарківКрок 1. Переконайтеся, що проблеми з електрикою є наслідком аварійної ситуації, що виникла у вас, а не наслідком системних збоїв і відключення електроенергії. Основними ознаками короткого замикання, що виникло, є раптове відключення електропостачання і характерний запах горілої пластмаси в приміщенні.

Крок 2. У разі короткого замикання необхідно відключити в електричному щитку всі автомати чи викрутити пробки.

Крок 3. Якщо Ви помітили в місці замикання іскру або ознаки відкритого вогню, необхідно негайно вжити заходів для гасіння пожежі. Найкраще накинути на вогнище загоряння щільну ковдру чи тканину.

Коротке замикання. Що робити? 01Увага! У жодному разі не намагайтеся гасити виниклий внаслідок електричного замикання вогонь водою. Вода є чудовим провідником електричного струму. Подібні дії загрожують посиленням аварійної ситуації, а також загрозою для життя внаслідок ураження електричним струмом.

Оптимальним варіантом є гасіння загоряння в електрощитах і проводці за допомогою вогнегасника, якщо є в будинку. Відповідно до техніки пожежної безпеки, для гасіння подібних спалахів допускається використання порошкових та вуглекислотних вогнегасників.

Коротке замикання. Що робити? 02Крок 4. Викличте електрика. Це може бути представник ЖКГ, чергової аварійної служби або майстер приватної служби оперативного обслуговування.

Крок 5. Відключіть усі електричні прилади, які були включені до мережі на момент виникнення аварійної ситуації, від джерела живлення. Можливо, замикання сталося внаслідок порушень у роботі одного з них, однак, самостійно ви навряд чи зможете оцінити наслідки цієї проблеми.

Крок 6. По завершенні ремонтних робіт уточніть у майстра, чи є якісь запобіжні заходи, яких необхідно дотримуватись у світлі ситуації, і чи вимагає вирішення проблеми якихось додаткових ремонтних робіт.

Коротке замикання. Що робити? 03Крок 7. Оформіть виклик електрика для оцінки стану електропроводки та виявлення можливих прихованих наслідків аварії. За допомогою спеціального обладнання досвідчений електрик проведе низку вимірів і зможе вказати Вам на слабкі місця в системі вашого електропостачання, які варто усунути.

Можливо Вас зацікавить: